Niezalogowany
zmień rozmiar:

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

Adres: Ciasna 16
62-800 Kalisz
pokaż na mapie
Dyrektor:
Strona WWW: http://www.szkolapodstawowa3.kalisz.pl
E-mail: sekretariatsp3kalisz@gmail.com
Telefon:

Opis oferty:


Szkoła Podstawowa Nr 3 ma ponad 130 – letnią tradycję, ale jej pracownicy dokładają starań, żeby była to placówka nowoczesna. 


Od ośmiu lat kształcimy naszych uczniów dwujęzycznie, czyli wybrane przedmioty wykładane są w języku polskim i angielskim oraz uczymy ucznia odpowiedzialności za własny rozwój, pracując metodami webQuestu i realizując różnorodne projekty i innowacje. Jedna z innowacji zwana AiR (aktywność i rozwój) dotyczy prac domowych. Polega ona na zadawaniu prac domowych dla chętnych, ma na celu pobudzać aktywność uczniów, budować ich poczucie wartości, uczyć odpowiedzialności za własny rozwój.


Przygoda z dwujęzycznością może się zacząć już od przedszkola!

Tylko u nas specjalna oferta oddziału przedszkolnego 

z zajęciami przygotowującymi do nauki dwujęzycznej w klasach starszych. 

Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości i potrzeb.

Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi oraz spostrzegawczość. 


Najmłodsi uczniowie uczą się na parterze, w wydzielonej bezpiecznej przestrzeni tzw. „strefie malucha” w nowoczesnych klasopracowniach, co ułatwia najmłodszym  zdobywanie wiedzy i umiejętności na poziomie dostępnym dla nich we współczesnym świecie. 


Przy szkole powstały nowe, atrakcyjne i zgodne z najnowszymi standardami plac zabaw i siłownia zewnętrzna jako inwestycje Budżetu Obywatelskiego.


Realizowany przez nas system wychowawczy i działania edukacyjne umożliwiają wyrównywanie szans wszystkim dzieciom oraz sprzyjają wyzwalaniu ich aktywności i rozwojowi zainteresowań służących osiągnięciu gotowości szkolnej na wysokim poziomie. Zarówno kwalifikacje i umiejętności nauczycieli, jak i stosowane przez nich programy, aktywne metody pracy i nowatorskie rozwiązania gwarantują wysoką jakość pracy naszej placówki.


Jesteśmy nastawieni na ścisłą współpracę z rodzicami, aby uwzględniać Państwa potrzeby i oczekiwania. Rodzice są naszymi partnerami w tworzeniu klimatu, działalności dydaktycznej i kulturalnej, uczestniczącymi w życiu przedszkola i szkoły.


Szkoła jest bezpieczna – posiadamy monitoring całego obiektu wewnątrz i zewnątrz. Jest też przyjazna i otwarta dla rodziców i uczniów. Nasz dziennik elektroniczny umożliwia systematyczne przekazywanie wiadomości na temat postępów oraz wskazówek do prawidłowego rozwoju naszych podopiecznych. Wyremontowane wnętrza oraz przytulna stołówka, w której podawane są dwudaniowe obiady gotowane w szkolnej kuchni, gwarantują uczniom komfort i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie w szkole.Dostępne miejsca:

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY klasa zero 11

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 141; Wersja: 21.141.316.1058 Harmonogram ID: 658;