zmień rozmiar:

E-mail: sekretariatsp3kalisz@gmail.com
Telefon:

Opis oferty:

Szkoła Podstawowa Nr 3 ma ponad 130 – letnią tradycję, ale jej pracownicy dokładają starań, żeby była to placówka nowoczesna.

Od ośmiu lat kształcimy naszych uczniów dwujęzycznie, czyli wybrane przedmioty wykładane są w języku polskim i angielskim oraz uczymy ucznia odpowiedzialności za własny rozwój, pracując metodami webQuestu i realizując różnorodne projekty i innowacje. Jedna z innowacji zwana AiR (aktywność i rozwój) dotyczy prac domowych. Polega ona na zadawaniu prac domowych dla chętnych, ma na celu pobudzać aktywność uczniów, budować ich poczucie wartości, uczyć odpowiedzialności za własny rozwój.

Przygoda z dwujęzycznością może się zacząć już od przedszkola!

Tylko u nas specjalna oferta oddziału przedszkolnego

z zajęciami przygotowującymi do nauki dwujęzycznej w klasach starszych.

Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości i potrzeb.

Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi oraz spostrzegawczość.

Najmłodsi uczniowie uczą się na parterze, w wydzielonej bezpiecznej przestrzeni tzw. „strefie malucha” w nowoczesnych klasopracowniach, co ułatwia najmłodszym  zdobywanie wiedzy i umiejętności na poziomie dostępnym dla nich we współczesnym świecie.

Przy szkole powstały nowe, atrakcyjne i zgodne z najnowszymi standardami plac zabaw i siłownia zewnętrzna jako inwestycje Budżetu Obywatelskiego.

Realizowany przez nas system wychowawczy i działania edukacyjne umożliwiają wyrównywanie szans wszystkim dzieciom oraz sprzyjają wyzwalaniu ich aktywności i rozwojowi zainteresowań służących osiągnięciu gotowości szkolnej na wysokim poziomie. Zarówno kwalifikacje i umiejętności nauczycieli, jak i stosowane przez nich programy, aktywne metody pracy i nowatorskie rozwiązania gwarantują wysoką jakość pracy naszej placówki.

Jesteśmy nastawieni na ścisłą współpracę z rodzicami, aby uwzględniać Państwa potrzeby i oczekiwania. Rodzice są naszymi partnerami w tworzeniu klimatu, działalności dydaktycznej i kulturalnej, uczestniczącymi w życiu przedszkola i szkoły.

Szkoła jest bezpieczna – posiadamy monitoring całego obiektu wewnątrz i zewnątrz. Jest też przyjazna i otwarta dla rodziców i uczniów. Nasz dziennik elektroniczny umożliwia systematyczne przekazywanie wiadomości na temat postępów oraz wskazówek do prawidłowego rozwoju naszych podopiecznych. Wyremontowane wnętrza oraz przytulna stołówka, w której podawane są dwudaniowe obiady gotowane w szkolnej kuchni, gwarantują uczniom komfort i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie w szkole.

Dostępne miejsca:

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc