zmień rozmiar:

Strona WWW:
Telefon:

Opis oferty:

Jesteśmy Publicznym Przedszkolem nr 22, które znajduje się na osiedlu Szczypiorno, wraz ze Szkołą Podstawową nr 21 tworzy Zespól Szkolno-Przedszkolny nr 2.

Przedszkole dysponuje dwoma oddziałami dla grupy 3 i 4 –latków oraz 5 i 6 – latków. Budynek otoczony jest zielenią, gdzie znajduje się plac zabaw oraz boisko wielofunkcyjne z bieżniami. W celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci przedszkole posiada elektroniczny system dostępu, całodobowy system ochrony oraz monitoring wizyjny.

Wykorzystujemy obecność szkoły podstawowej i korzystamy z sal lekcyjnych oraz ich zasobów (komputery, tablice multimedialne), dzieci ćwiczą w salce gimnastycznej, biorą udział we wspólnych zajęciach ze szkołą podstawową (koncerty, pokazy, uroczystości) Dzieci poznają nauczycieli szkolnych - wszystko po to by ułatwić im adaptacje na nowym szczeblu edukacji.

Posiadamy tytuł „Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły” oraz tytuł „Przedszkola w ruchu”. Współpracujemy z Wyższą Szkołą Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, Kampus Mundurowy w Kaliszu (wcześniej COSSW w Kaliszu),który nas mocno wspiera.

Dużą wagę przywiązujemy do prawidłowego odżywiania, posiadamy własną kuchnię, gdzie przygotowywane są codziennie świeże posiłki dla dzieci. Dania dostosowujemy do indywidualnych upodobań i potrzeb dzieci, dbamy o wartości odżywcze i estetyczne przygotowywanych posiłków. Posiadamy Certyfikat Jakości HACCP.

Co oferujemy:

·                profesjonalną, wykształconą i troskliwą kadrę,

·                indywidualizację w pracy z dziećmi,

·                służymy radą i pomocą,

·                odpowiednio dobrane zabawki,

·                diagnozę i opiekę specjalistów (logopeda, pedagog, pielęgniarka),

·                realizujemy projekt edukacyjny „Pokaż mi swoje miasto"

·                bezpłatne zajęcia dodatkowe - artystyczne i językowe,

·                wycieczki do ciekawych miejsc.

Do realizacji celów statutowych przedszkole posiada:

·                sale zajęć dla poszczególnych grup wyposażone w sprzęt multimedialny i pomoce   dydaktyczne,

·                szatnie i łazienki oddzielnie dla dzieci i personelu,

·                własną kuchnię,

·                pomieszczenia administracyjno – gospodarcze,

·                ogródek, plac zabaw i boisko wielofunkcyjne,

·                dogodny dojazd, miejsca parkingowe dla Rodziców i zaopatrzenia.

Nasze Przedszkolaki:
- traktują przedszkole jak drugi dom,
- biorą udział w wielu konkursach i akcjach charytatywnych,
- wszechstronnie się rozwijają,
- są wesołe i uśmiechnięte.

Nasi Rodzice:
- angażują się w wiele przedszkolnych wydarzeń,
- lubią rozmawiać o swoich dzieciach,
- są otwarci na współpracę,
- zawsze chętnie dzielą się informacjami i odczuciami, razem z nami -nauczycielami, planują jak stymulować rozwój dziecka,
- chętnie współpracują z nauczycielami wspierają ich w działalności dydaktyczno-wychowawczej.

Nasi Nauczyciele:
- inspirują, zostawiając dzieciom przestrzeń do działania i aktywności,
- chwalą i wspierają nie wyręczając,
- lubią ruch i kondycyjnie dorównują dzieciom,
- mają wiele własnych pasji, które okazują się bezcenne w pracy z dziećmi,
- wiedzą, jak wspierać rozwój dziecka, pomagać w trudnych sytuacjach.

Ciągle pracujemy nad usprawnianiem pracy dydaktyczno – wychowawczej pozyskując informacje zwrotne od rodziców na temat pracy naszego przedszkola, wszystko po to, by wpływać na jakość świadczonych usług. Staramy się unowocześniać i doposażać sale przedszkolne by stwarzać dla dzieci optymalne warunki pobytu w naszym przedszkolu.

Szczególne osiągnięcia:
Dzieci biorą udział w wielu konkursach plastycznych m.in. „Cztery pory roku” ,konkursach ekologicznych, w „Przeglądzie twórczości przedszkolaków”, gdzie zdobywają wiele nagród i wyróżnień.

W naszym przedszkolu realizowane są bezpłatne zajęcia dodatkowe: rytmika, tańce, zabawy z j. angielskim, j. angielski, warsztaty plastyczne, zabawy z muzyką, gimnastyka korekcyjna.

Więcej zdjęć i informacji znajdziecie Państwo na Facebook https://pl-pl.facebook.com/pg/zsp2kalisz21/photos/ zapraszamy:)

Godziny otwarcia przedszkola:  6:30 -16:30

Dostępne miejsca: