Niezalogowany
zmień rozmiar:

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8

Adres: Serbinowska 22A
62-800 Kalisz
pokaż na mapie
Dyrektor:
Strona WWW:
E-mail:
Telefon:

Opis oferty:


Zapraszamy dzieci od roku szkolnego 2021/2022 do Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Bohaterów Westerplatte w Kaliszu do ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO.

 

Zapewniamy naukę w salach lekcyjnych wyposażonych w komputery, rzutniki multimedialne oraz monitory i tablice interaktywne. Dysponujemy 2 salami gimnastycznymi, salą baletową oraz 3 boiskami sportowymi. Dzieci mają możliwość korzystania z pracowni informatycznych oraz czytelni z dostępem do Internetu. Stosujemy ocenianie kształtujące i dostosowujemy metody i formy pracy do indywidualnych możliwości dzieci.

Dzięki podejmowaniu działań inspirujących uczniów do twórczej pracy szkoła posiada tytuły: „Szkoła z klasą”, „Szkoła Odkrywców Talentów", „Szkoła w Ruchu”, „Szkoła wolna od nienawiści”, „Szkoła Demokracji”. Nauczyciele realizują innowacje pedagogiczne m. in. "Deutsch macht SpaS", "Arteterapia, czyli terapia przez sztukę", "Cztery pory roku", "Laboratorium EKO-Ósemki".
     

Zachęcamy uczniów do prowadzenia zdrowego stylu życia poprzez uczestnictwo w  realizowanych projektach i programach prozdrowotnych, takich jak: „Aktywne przerwy”, „Trzymaj formę”, „Be Active”, „Śniadanie daje moc”,   „Owoce w szkole”, „Mleko w szkole”, „Czyste powietrze wokół nas”, „Nie pal przy mnie, proszę”, ”Szkoła na Widelcu”.

Uczniowie skupieni w Klubie Młodego Wolontariusza „ÓSEMKA” włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne, m. in.:

-        „Szlachetna Paczka”,

-        „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy",

-        „Sprzątanie Świata", 

-        „Ciepły koc w zimową noc”,

-        „Wszystkie kolory świata”,

-    „Świąteczne kartki dobroczynne”,

-    „Nakrętki dla Julki”,

-    „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”,

-     Współpraca z Help Animals.

Uczestniczą w zbiórkach finansowych na rzecz Fundacji „Okaż serce dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym”, angażują się w działania na rzecz kaliskiego schroniska dla zwierząt oraz Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu.

 

W szkole realizujemy:

·      programy i projekty edukacyjne:

 

-        „Samorządy mają głos”,

-    „ BohaterON – włącz historię!”,

-    „Przyjaciele Zippiego”,

-        „English Penfriend”,

-        „Od grosika do złotówki”,

-        „Góra grosza”,

-        „Gorączka złota”,

-        „Stypendiada wczesnoszkolna”,

-        „Zanim zaczniesz pić, palić, brać…”,

-        „Dziecko w sieci”,

-        „Bądź kumplem, nie dokuczaj”,

-         „Jak żyć z ludźmi”,

-         „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”,

-     „Nie hejtują, reagują”.

 

Prowadzone w szkole zajęcia pozalekcyjne służą rozwijaniu zainteresowań i pasji uczniów, dla których organizujemy Festiwale Talentów. Dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach plastycznych, muzycznych i tanecznych. Uczniowie mogą brać udział w zajęciach sportowych. Chłopcy trenujący piłkę nożną zajmują czołowe miejsca w turniejach i zawodach sportowych. Ich osiągnięcia potwierdzają, że od wielu lat są najlepszą kaliską drużyną piłkarską. W naszej szkole funkcjonuje klasa sportowa o profilu pływanie. Uczniowie trenujący tę dyscyplinę sportu odnoszą liczne sukcesy na szczeblu miejskim, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. W roku szkolnym 2021/2022 odbędzie się nabór do czwartej klasy sportowej o profilu pływanie.

W naszej szkole działa gromada zuchowa oraz drużyna harcerska – 24KDH WRZOS im. Roberta Baden-Powella. Zuchy i harcerze współpracują z Samorządem Uczniowskim organizując akcje charytatywne.

 

W szkole organizowane są:

-  konkursy międzyszkolne: 

·Międzyszkolny Konkurs „OMNIBUS dla Pierwszaka",

·Międzyszkolny Konkurs Literacko-Muzyczny,

·Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „TEEN VOICES”,

·Międzyszkolne Konkursy dla świetlic szkolnych;

-  konkursy szkolne:

·         plastyczne,

·         muzyczne,

·         recytatorskie,

·         ortograficzne,

·         sportowe.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych wychowanków.  Uczestniczymy w projekcie „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W szkole funkcjonuje monitoring wizyjny. Swoją profesjonalną opiekę zapewniają: pielęgniarka oraz pedagog szkolny. Współpracujemy z rodzicami umożliwiając im częsty kontakt ze szkołą poprzez organizowanie stałych dyżurów oraz dostęp do dziennika elektronicznego. W naszej placówce funkcjonuje stołówka oraz świetlica szkolna.Dostępne miejsca:

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
WOLNE MIEJSCA 7

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 141; Wersja: 21.141.316.1058 Harmonogram ID: 658;